Зробити домашньою|Додати в обране
 

 
Антонінська бібліотека » НАШІ СЛАВНІ ЗЕМЛЯКИ

на правах реклами

НАШІ СЛАВНІ ЗЕМЛЯКИ

Урбанський Володимир Мар'янович
ПРОФЕСОР ФІЗИКО-МАТЕИАТИЧНИХ НАУК


Народився 17 грудня 1938 року в селі Антоніни, Хмельницької області, в родині робітників. Батько — Урбанський Мар'ян Тодорович працював механіком Антонінської МТС, мати - Урбанська Явдокія Апполонівна працювала робітницею, захворіла і була домогосподаркою.
Молоді роки Володимира Урбанського пройшли в селищі Антоніни. Тут він закінчив серендю школу в 1956 році і одержав робітниче хрещення, працюючи молотобійцем ковального цеху Антонінської МТС.Першими учителями робітничої справи стали ковалі Іванюк Василь і Куклінський Дмитро. Характерна деталь - свою першу самостійну професійну роботу, триногу для приготування їжі на багатті, він зберігає і досі, користуючись нею на дачі. Пройшло пятьдесят років, А на верхньому кільці триноги і сьогодні непомітиш місця зварювання металу , яке було виконане ковальським методом .
Потім три роки армії в Німеччині, із яких десять місяців навчання в школі сержантів . В кінці другого року перебування в армії наказом командування цого портрет був розміщений на «Алеї Слави» військової частини.
В 1960 році Володимир Урбанський вступив на фізико-математичний факультет Київського педагогічного інституту. В ці роки , крім навчання математичних курсів , йому доручають керівництво фізкультурною роботою серед студентів. При формуванні перших студентських загонів на цілинні землі Казахстану, йому доручили сформувати і очолити будівельний загін студентів інституту. Загін виконав на землях Тургайського степу заплановане завдання і був визнаний кращим серед цілинних загонів вищих учбових закладів СРСР.
На третьому курсі студент Володимир Урбанський познайомився з професором Шиманським І.Є ., який доручив йому розібрати деякі архівні матеріали академіка — математика М.В.Остроградського .Від цього часу й почалася його праця в архівах. Паралельно вивчалися основи програмування і кібернетики , курси , які не входили до учбового плану по спеціальності.
В 1965 році він закінчує учбовий заклад , працює учителем математики в одній із Київських шкіл , а з жовтня 1966 року по конкурсу займає посаду асистента кафедри вищої математики Київського технологічного інституту легкої промисловості .3 1970 року Володимир Мар янович - старший викладач, з квітня 1985 року - доцент, з 2002-року професор. Деякии час виконував обов язки завідуючого кафедрою вищої математики.
Не полишаючи учбової роботи , Володимир Мар'янович закінчив аспірантуру при інституті математики НАН України і при Секторі історії природознавства інституту історії НАН України . 14 лютого 1984 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.
Науковим керівником дисертаційної роботи був член - кореспондент НАН України А.Н.Боголюбов.
Урбанський Володимир Мар янович являється відомим спеціалістом в області історії науки і математики . Його основні наукові дослідження присвячені історії розвитку математичної думки і природознавства в Україні. Володимир Мар янович опублікував сорок наукових праць і пять монографій , на які одержав схвальні відгуки .
Володимир Мар янович Урбанський належить до тих педагогів, які вважають, що викладання математики повинно бути простим , стислим і ясним. В лекції важливу роль повинні грати емоційні сторони викладання матеріалу ; учбову і виховну роботу проводити так, щоб в процесі вивчення наук знання здобувались за допомогою глибокого і систематичного засвоєння предметів, щоб розуміння переважало над механічним заучуванням.Шпак Олександр Леонідович
генеральний директор ПАТ "Хмельницькобленерго”,
депутат Хмельницької обласної ради,
заслужений енергетик України, заслужений енергетик СНД


Оглядаючи життєвий шлях О. Л. Шпака не можна не згадати, що все ним зроблене гідно оцінено не тільки людською вдячністю, а й державними, професійними відзнаками, їх багато, серед найдорожчих йому — орден "За заслуги” III ступеня, звання "Заслужений енергетик України”, "Заслужений енергетик СНД”, церковні відзнаки — ордени Нестора Літописця,
Святого Володимира, Миколи Чудотворця.
На Хмельниччині прекрасні роботящі люди. І на чільному місці серед них Олександр Леонідович Шпак — високопрофесійний керівник, сучасний менеджер, громадський діяч, меценат, люблячий чоловік, батько, дідусь.Табола Микола Михайлович
заслужений лікар України
Заголдний Володимир Вікторович
суддя Верховного Суду України